Baretas
+370 611 33447

Balkonų įrengimas

Kol lietuviška vasara džiugina mus šiluma, norisi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje: pasimėgauti saulėtomis dienomis, ežero gaiva ir draugų kompanija. Daugelis iš mūsų savaitgaliais vyksta į kurortus, kaimo sodybas ir sodus, tačiau neturintiems laiko ar galimybių belieka tik balkonas. Šis, vos kelių kvadratinių metrų, namų kampelis dažniausiai naudojamas kaip sandėliukas ar drabužių džiovinimo patalpa. Bareto komanda rekomenduoja iškuopti visus senus ir nereikalingus daiktus iš balkono ir paversti jį jaukia vasaros oaze, kurioje smagiai leisite laiką pusryčiaudami, jaukiai įsitaisę skaitysite mėgstamą knygą, o vakare su draugais palydėsite saulę.

Nebijokite pokyčių –  perdažykite balkoną kita spalva ir pakeiskite grindų danga. Sienoms geriausiai tinka šviesios, ramios, pastelinės spalvos – balta, gelsva, žalsva, melsva, smėlio spalva. Jeigu jūsų balkonas pietinėje pusėje, tuomet šios spalvos ne taip greitai išbluks, o šiaurinėje pusėje esančiam balkonui suteiks daugiau taip reikalingos šviesos. Taip pat galite drąsiai dekoruoti balkono sienas medinių dailylenčių, dekoratyvinių akmenukų ar klinkerio fragmentais. Mėgstantiems išsiskirti – puoškite balkono sienas piešiniais, sienų lipdukais, tapetais, tačiau šis variantas tinka tuomet, jei jūsų balkonas įstiklintas ir apšiltintas.

Grindų danga priklauso nuo to, ar jūsų balkonas įstiklintas ar atviras. Visuomet gražiausiai atrodo natūralios medinės grindys. Šiuo metu statybinių medžiagų prekybos vietos gali pasiūlyti daugybę impregnuotų ir nebijančių vandens medinių lentučių variantų, kurias lengva prižiūrėti ir valyti, tačiau balkone puikiai tiks ir akmens masės plytelės. Jos gali būti vienspalvės arba margos, o iš skirtingų plytelių sudėta mozaika primins Viduržemio jūros regiono stilistiką. Vis daugiau žmonių uždaruose balkonuose renkasi dekoratyvinės žolės, linoluemo, kamštines ir kitas kilimines dangas.

Nepamirškite pasirūpinti patvariais bei patogiais lauko baldais. Balkone esantys baldai turi būti ne tik patogūs, bet ir funkcionalūs, kadangi vietos šioje patalpoje nėra daug.  Jų pasirinkimas taip pat priklauso nuo balkono atvirumo ir padėties. Uždariems balkonams tiks bet kokie, o štai atviruose balkonuose geriau naudoti plastmasinius, metalinius ir stiklinius. Jei vis dėlto pasirinksite medinius – ieškokite tokių, kurie pagaminti iš orų permainoms atsparios ir lengvai prižiūrimos europinių akacijų arba patvarios atogrąžinių tikmedžių medienos. Dar daugiau jaukumo suteiks minkštas supamas ar pakabinamas krėslas, hamakas, daugybę pagalvėlių ir pledų.

Žinoma, balkone tiesiog būtinas žalios gamtos kampelis. Auginkite vijoklinius ir žemyn svyrančius augalus, kurie papuoš jūsų balkoną ir suteiks pavėsį. Šiltuoju metų laiku galite auginti ne tik gėles, bet ir prieskonines žoleles, žemaūgius pomidorus, salotas.

Vakarais tiesiog būtina apšviesti balkoną. Jei nenorite įrenginėti specialaus apšvietimo, galite rinktis lempučių girliandas, pastatomus šviestuvus, toršerus, žvakes.

Daugiau nuotraukų idėjų rasite čia.

Nuotraukų šaltinis čia.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/baaslt/domains/baretas.lt/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Palikite komentarą

*

captcha *