Baretas
+370 611 33447

Po glaistymo darbų seka dažymo darbai. Prieš pradedant dažyti reikia įvertinti paviršius ir parinkti atitinkamus dažus. Prieš dažant sienas, pirmiausia turėtų būti nudažytos lubos. Dažai gali būti aliejiniai, emaliniai, vandens pagrindo. Renkantis dažus reikėtų įvertinti, kokia yra patalpa (drėgna ar sausa), koks paviršius bus dažomas. Sausoms patalpoms naudojamas įprastas glaistas ir dažai. Drėgnoms patalpoms reikia naudoti drėgnai patalpai skirtus produktus. Intensyviau naudojamoms ir drėgnoms patalpoms rekomenduojami atsparesni, blizgesni dažai.

Kuo lateksiniai, vandeniu skiedžiami dažai blizgesni, tuo didesnis jų atsparumas trinčiai ir šlapiam plovimui. Pvz., miegamajam galima naudoti 4 blizgesio dažus, vaikų kambariui ir svetainei – 7 blizgesio, o vonios kambariui ir koridoriui – ne mažesnio kaip 12 blizgesio dažai. Lubos sausose patalpose dažniausiai dažomos visiškai matiniais 2 ar 3 blizgesio dažais. Plačiau apie dažų pasirinkimą galite rasti čia.

Ryškių spalvų dažai (geltona, raudona, oranžinė) gali būti dengiami šiek tiek prasčiau, tad gali reikėti papildomo sluoksnio.

Renkantis kambario spalvą reikia įvertinti natūralų ir dirbtinį apšvietimą, kuris vizualiai keis sienų spalvą. Vakare šviečiant šviestuvams spalvos atrodys aktyvesnės, sodresnės, o esant natūraliam apšvietimui – spalvos bus švelnesnės. Taip pat reiktų atsižvelgti, kurioje pusėje yra Jūsų kambarys – kambaryje, kuris yra į pietus ir nuolat apšviestas saulės, galima rinktis ir šaltesnių tonų sienų spalvas, kadangi saulė sušildys šaltesnius tonus, o kambaryje, kuriame mažai saulės rekomenduojamos šiltesnių tonų sienų spalvos, kad kambarys neatrodytų niūrus ir šaltas. Derinant kelias spalvas ar dažant sienas viena spalva rekomenduojama pasibandyti – nudažyti ant sienų nemažą plotą norima spalva ir stebėti, kaip keičiasi spalva ar spalvos, keičiantis natūraliam ar dirbtinam apšvietimui. Taip pat tokiu būdu lengviau suvokti spalvos intentyvumą.

Mūsų komanda padės Jums apsispręsti dėl spalvos, rekomenduos geriausią dažų gamintoją, atliks dažymo darbus tik kokybiškai.