Baretas
+370 611 33447

Vienas iš pirmiausių vidaus apdailos darbų yra elektros instaliacijos darbai. Jie dažniausiai daromi dar prieš betonavimo ir tinkavimo darbus. Tiesiant naują elektros instaliaciją reikalingas brėžinys ar planas. Reikia suplanuoti elektros lizdus, jungiklius atsižvelgiant į naudojamos buitinės technikos ir kitų elektros prietaisų stovėjimo vietą. Taip pat reikėtų apmąstyti šviesos valdymą – kuriose zonose ir kiek reikės jungiklių. Projektuojant apšvietimą kiekviename kambaryje reiktų numatyti tris apšvietimo tipus (ir atitinkamai tris jungiklius):

  • pagrindinį arba bendrą apšvietimą – apšvietimas turėtų būti tolygus, šviestuvas neturėtų mesti šešėlio.
  • funkcinį apšvietimą – šis apšvietimas skirtas atlikti tam tikrą funkciją, pvz., apšviesti valgomojo stalą, virtuvės spinteles, darbo stalą, veidrodį vonioje ir pan.
  • dekoratyvųjį arba akcentinį apšvietimą – šis apšvietimas sukuria jaukumą, išryškina interjero detales, pvz., apšviečiant dekoratyvinę plytų sieną, židinį, nišas, paveikslus ir pan.

Rekomenduojame, kad elektros lizdų aukštis būtų 30 cm nuo grindų, o elektros jungiklių – 90 cm nuo grindų. Horizontaliai kabeliai turėtų būti mažiausiai 15 cm nuo lubų ir grindų, o vertikaliai – 10 cm nuo durų, langų ar kampų. Geriausia būtų, kad eitų reguliuoti apšvietimo stiprumą. Elektros instaliacija gali būti lauko, vidaus ar pastogės patalpų. Jas rengiant reikia atsižvelgti į elektros saugumo reikalavimus ir šviestuvų apsaugos klases.

Visi elektros instaliacijos darbai atliekami laikantis elektros įrenginių rengimo ir eksploatavimo taisyklių.

Patarimus planuojant elektros instalaciją galite rasti čia.