Baretas
+370 611 33447

Terasų įrengimas

Praėjusį kartą rašėme apie balkonų dekoravimą daugiabučiuose namuose, o šią savaitę Bareto komanda domisi kaip išsirinkti ir teisingai įrengti terasą šalia nuosavo gyvenamojo namo. Žinoma, daugelis naujakurių apie lauko terasą galvoja jau projektavimo pradžioje, konsultuojasi su pastato architektais, diskutuoja dėl vietos, medžiagiškumo, dydžio. Tiems, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių dar neturi terasos, mūsų straipsnis tikrai pravers.

Labai svarbu parinkti tinkamą vietą terasai. Dažniausiai terasos projektuojamos pietrytinėje ir pietvakarinėje namo pusėje.  Rytinėje pusėje esančios terasos privalumas –  vos nubudus galėsite pasitikti tekančią saulę, daryti mankštą ar gurkšnoti kavą, o vakarinėje pusėje –  ramiai skaityti knygą, vakaroti su draugais ir palydėti saulę. Jei nuspręsite įrengti terasą šiaurinėje sklypo dalyje – vasarą mėgausitės vėsa, galėsite pasislėpti nuo karščio, o įrengę terasą pietinėje pusėje galėsite džiaugtis šiluma ir šaltuoju metų laiku.

Pati populiariausia medžiaga terasoms įrengti – mediena. Nerekomenduojama rinktis labai sakingų medžiagų, kadangi pušies ir eglės mediena greitai įgeria drėgmę, nėra ilgaamžė. Dažniausiai terasos grindims naudojamos ąžuolo, maumedžio lentos. Taip pat vis dažniau sutinkama džiovinta tropikų mediena, kuri atspari išsikraipymams ir deformacijai. Ieškantiems ilgaamžiškumo specialistai pataria rinktis plyteles, geriausia klinkerio arba akmens masės. Pasirinkimas šiuo metu labai įvairus: daugybė dydžių, raštų, tekstūrų ir spalvų. Bene pačios populiariausios – betono imitacijos plytelės, atkeliavusios su skandinaviško minimalizmo banga. Lyginant su medinėmis grindimis plytelės nereikalauja tiek daug priežiūros, yra lengvai valomos. Plytelės jos turi būti neslidžios, nedilios, aukštos klasės, neįgerti drėgmės.

Dar vienas labai svarbus aspektas įrengiant terasą – stogas. Šiltomis vasaros dienomis net ir lyjant lietuj galėsite laiką leisti lauke. Jeigu yra galimybė, galima prailginti namo stogą ir uždengti terasą tokia pat danga, šiuo atveju visas namo tūris atrodys vienodai ir stilingai. Taip pat galima montuoti atskirą stogelį, dengiantį tik terasos plotą, o stogo dangai naudoti organinio stiklo plokštes, kurios praleis šviesą ir netemdys namo langų.  Jeigu norite atviros, erdvios terasos – naudokite skėčius, kuriuos išskleisite arba suskleisite pagal oro sąlygas.

Terasos užbaigimui nepamirškite tinkamo apšvietimo, lauko baldų ir kitų aksesuarų, kurie jūsų kiemą pavers jaukiu ir patogiu prieglobsčiu. Naudodami žvakes, žibintus, vazoninius augalus galite kurti skirtingas kompozicijas ir kiekvieną sezoną pasitikti atsinaujinę.

Daugiau nuotraukų idėjų rasite čia.

Nuotraukų šaltinis čia.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/baaslt/domains/baretas.lt/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Palikite komentarą

*

captcha *