Baretas
+370 611 33447

Užuolaidų tipai. 2 dalis

Prieš kelias savaites rašėme apie pagrindinius užuolaidų tipus, apie medžiagų ir spalvų svarbą renkantis langų apdangalus, tad šį kartą skiriame dėmesį užuolaidų kabinimo technikai ir dekoravimo detalėms.

Nenuostabu, jog klasikinio tipo užuolaidos vis dar neužleidžia populiarumo viršūnės. Dažniausiai naudojamos pieštukinio klostavimo užuolaidos, kurios laisvomis klostėmis krenta žemyn, o sutraukiamos juostelės dėka. Šis užuolaidų tipas universaliausias ir praktiškiausias sprendimas tinkantis bene visiems interjero stiliams.

Vis dažniau šiuolaikiško interjero savininkai renkasi minimalistines klasikines užuolaidas dekoruodami jas metaliniai žiedais, suvertais ant karnizo. Žiedai gali būti įvairių spalvų ir dydžių, dažniausiai derinami prie bendro interjero kolorito, tačiau renkantis užuolaidas savarankiškai labai svarbu patikrinti, kad žiedai slystų lengvai ir be garso.

Kilpinio klostavimo užuolaidos priešingai nei užuolaidos su žiedais labiau tiks provanso stiliaus namuose, viloje prie jūros ar užmiesčio sodyboje. Šio tipo užuolaidos, kabinamos ant medžiaginių juostelių, namams suteiks jaukumo ir romantikos. Dar vienas šių užuolaidų privalumas yra tas, kad kilpelės gali uždengti nepageidaujamą karnizą.

Prabangiuose ir klasikiniuose interjeruose dažniausiai kabinamos užuolaidos su paaukštinta viršūnėle. Šio tipo užuolaidos nesibaigia kartu su karnizu, o kelis centimetrus tęsiasi virš jo taip suformuodamos tarsi nedidelę karūnėlę.

Širmos arba panelinės užuolaidos kabinamos tiesiai ant karnizo be jokių kilpų ar raukinių. Šioms užuolaidos naudojama tvirta, tačiau lengvai krentanti medžiaga. Dažnai šios užuolaidos naudojamos išskirtinai tik kaip dekoro elementas, kadangi ant vientiso audinio aiškiai matomas raštas ar piešinys pagyvina namų interjerą.

Nuotraukų idėjų rasite čia


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/baaslt/domains/baretas.lt/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Palikite komentarą

*

captcha *