Baretas
+370 611 33447

Užuolaidų tipai

Užuolaidos – vienas svarbiausių namų dekoro elementų. Jos ne tik saugo patalpas nuo pašalinių akių ir nuo ryškios saulės  šviesos, bet ir papildo bendrą interjero vaizdą. Priklausomai nuo modelio bei pasirinktų medžiagų užuolaidų pagalba galima pabrėžti erdvę, sumažinti arba padidinti vizualų patalpos aukštį ir plotį, išryškinti arba prislopinti už lango matomus vaizdus.

Užsukus į bet kurį užuolaidų ar užuolaidoms skirtų audinių salonų pirmiausia jūsų pasiteiraus: naktinių ar dieninių užuolaidų ieškote. Pastarosios siuvamos iš plono, permatomo audinio, kuris lengvai krisdamas suteikia elegancijos įspūdį. Taip pat dieninės užuolaidos siuvamos iš gerai šviesą praleidžiančios organzos ar plonų siūlų siūlinės medžiagos. Naktinėms užuolaidoms dažniausiai pasirenkama storesnė, tamsesnė ir prabangesnė medžiaga.

Išsirinkti tinkamą spalvą ar raštą užuolaidoms nėra sudėtinga, užtenka tik apsižvalgyti kokios vyraujančios spalvos kambaryje. Melsvi, žydri ar violetiniai atspalviai sukurs vėsos įspūdį,  o kreminiai, gelsvi ir rusvi tonai namus sušildys. Jei kambaryje vyrauja gausiai dekoruoti sienų ar baldų apmušalai, venkite margų ir ryškių užuolaidų, šiuo atveju geriau tiktų vienspalvis, lengvai krentantis audinys. Jeigu patalpoje vyrauja ramios žemės spalvos, tuomet galite drąsiau eksperimentuoti su užuolaidų spalvomis. Audinių raštus bei spalvas taip pat galite derinti prie dekoratyvinių pagalvėlių, kilimų ar kitų interjero aksesuarų.

Vis dažniau išskirtinumą mėgstantys žmonės renkasi romanečių tipo užuolaidas. Kuomet patalpoje nėra vietos į šoną nubraukiamoms tradicinėms užuolaidoms, į viršų vienodomis horizontaliomis klostėmis kylančios romanetės taupo vietą. Romanetės dėl savo stilistikos tinka ir klasikiniuose, ir moderniuose interjeruose, priklausomai nuo to, koks audinys pasirenkamas. Kadangi romanetės siuvamos individualiai pagal jūsų langų ar nišų išmatavimus, audinių spalvas bei raštus galima derinti ir su kitomis namų dekoro detalėmis.

Daugiau nuotraukų idėjų rasite čia.

Nuotraukų šaltinis čia.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/baaslt/domains/baretas.lt/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Palikite komentarą

*

captcha *